Pro ekologia

Dlaczego oxyLED?

LED (Light Emitting Diodes) to najnowszy i najbardziej fascynujący postęp technologiczny w branży oświetleniowej. Największą zaletą tego oświetlenia jest bez wątpienia jego wpływ na środowisko naturalne, to właśnie dlatego powstała marka OXYLED – by łączyć w sobie piękno, użyteczność i ekologie. Na jakość naszych produktów składają się nie tylko użyte przy ich produkcji materiały, ale również ich wpływ na ludzi i cały ekosystem. Diody LED nie zawierają żadnych toksycznych materiałów takich jak rtęć i innych metali groźnych dla środowiska w odróżnieniu od świetlówek energooszczędnych i nadają się w 100% do recyklingu pomagając zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Zawarte w nich związki chemiczne odpowiedzialnych za kolor świecenia (luminofor) nie są szkodliwe dla otoczenia.


Diody do produkcji weszły w latach 60. XX wieku w formie opracowanej przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka juniora, który jest uważany za ich wynalazcę.

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
Akceptuję Polityka prywatności
Zapisz do PDF
Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)